Helt fint, Henthor!
Du fortsætter bare - jeg har nemlig ikke tid p.t. (selvom jeg meget gerne vil lave tiden til det). Håber du smed lidt penge på det ciffer-tip!
Men et "kort" post-match indlæg kan det da blive til!
Godt resultat og fin hjemmebane-præstation mod et noget svagere hold, men med en fantastisk målmand! Sikke nogle redninger han hev frem fra posen. Lignede egentlig én, der var på alder med De Gea (hmmmm...)!
ANTONIO "FUCKIN" VALENCIA!!!!!!!!!!!!!
Hold kæft en indsats! Jeg nævnte tidligere at han p.t. er vores mest formstærke spiller... Denne indsats var sublim! Af en anden Verden!! Jeg er klar til at stemme på sæsonens spiller!!

Jeg gætter på Boltons venstreback vil vågne skrigende op og badende i sved og skrige; "please stop, Mr. Valencia. I beg you!"
Scholes fik hjemmebane-comeback-debut og gjorde vel egentligt fint, selvom det var tydeligt at se, det var Carrick der var "bossen". Scholes fik lavet en vigtig kasse og hvad der undrede mig endnu mere; flere gode tacklinger!

Men defensivt kan han fortsat ikke bidrage!!! Det irriterede mig noget at det blev Giggs og ikke Pogba, der afløste Scholes!
Nani var forfærdelig ineffektiv! Burde betale en større bøde pga. hans dødbolde!
Evans' afleveringer (korte såvel som lange) var sgu pisse ringe! Var konstant upræcise eller lagde på den forkerte side af manden!
Rooney... tsk tsk - brænder straffe for 2. gang i træk og spiller ikke en specielt god kamp selvom han får lavet 2 assists. Han virker uskarp når han har bolden og tager ofte for lang tid om at beslutte sig.
Selvom Lindegaard vist nok ikke skulle levere en eneste redning i dag, leverede han en god kamp og viste en masse autoritet. Lavede flere gode indgreb i luften.
Det undrer mig både Smalling og Jones var helt ude at truppen i dag.